بیمه پول

بیمه پول

بخشی از سرمایه‌ی همه‌ی ما پول‌های نقدی است که در بانک‌ها داریم یا پول‌هایی که همه‌روزه در خیابان‌ها حمل می‌شوند. بیمه پول بیمه هوشمند فردا پول‌های در صندوق و پول‌های در حمل را تحت پوشش قرار می‌دهد.

انواع بیمه‌نامه
پول در صندوق
پول در حال حمل

درمورد بیمه پول

پول، وجه رایجی که در معاملات استفاده می‌شود. همین امر باعث شده است تا در دنیای امروز حفظ پول ارزشی دو‌چندان پیدا کند. خطرات زیادی می‌تواند وجوه نقد در حال حرکت یا در صندوق را تهدید کند. از جمله‌ی این خطرات می‌توان به سرقت مسلحانه و غیر‌مسلحانه، آتش‌سوزی و صاعقه، تصادف و تصرف وسیله‌ی نقلیه حمل پول و حتی تصادف شناور‌ها و هواپیما‌های حامل وجه نقد اشاره کرد. با داشتن بیمه پول می‌توان از خطرات اینچنینی محافظت کرد.

بیمه پول در صندوق و پول انتقالی، جزو این موارد است. در این بیمه‌نامه پول نقد شامل: انواع پول( اسکناس و مسکوکات) و ارز بوده و پول غیر نقد شامل: چک، سفته، تمبر، اوراق قرضه، شمش و سکه‌های طلا و نقره است که در قرارداد بیمه، تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

بیمه‌ی پول در صندوق

بانک‌ها و موسسه‌های مختلف، موجودی صندوق که شامل وجوه نقد، اوراق بهادار و مسکوکات است را در تمام شبانه روز در برابر خطرهای احتمالی و حوادث ناگهانی، بیمه می‌کنند. این بیمه برای محدوده جغرافیایی کشور در نظر گرفته شده است.

بیمه‌ی پول در حال حمل

بانک‌ها، موسسه‌ها و شرکت‌های مختلف برای انتقال پول از دفاتر خود به سایر بانک‌ها و واحد‌های دیگر باید مسیری را طی کنند و داخل شهر یا بین شهر‌ها تردد داشته باشند. در این مواقع بیمه‌ی فردا پول در حال حمل را در قبال خطرهای احتمالی تحت پوشش قرار می‌دهد.

تمامی حقوق برای شرکت بیمه هوشمند فردا محفوظ می باشد.